Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

Niszczarki Rexel i artykuły biurowe

Dokonując wyboru niszczarki, należy zwrócić uwagę na typ materiałów, jakie może zniszczyć dane urządzenie. Niszczarki mogą niszczyć laminowane dokumenty, karty kredytowe, płyty CD. Firma Rexel przestrzega w swoich produktach norm bezpieczeństwa i oferuje tym samym niszczarki jednakowo do używania osobistego oraz grup menadżerskich. W ramach podziału zostały uwzględnione wielkości działów firmowych w tym także biur. Wśród niszczarek Rexel znaleźć można niszczarki z szerokim podajnikiem przeznaczonym do dokumentów o formacie A3 oraz urządzenia niszczące z podajnikiem automatycznym i z blokadą zapobiegania zacięciom. Firma Rexel niszczarki oferuje swój asortyment (zobacz) do klientów zlokalizowanych na całym świecie, co świadczy o jej renomie i powodzeniu na rynku artykułów biurowych.

Niszczarki obsługują dwa typy cięcia dokumentów: na paski lub na ścinki. Dobrze jest wiedzieć, że niszczarki tnące materiał na różnej wielkości części są źródłem większej ilości odpadów niż niszczarki zwyczajnie tnące na paski. Jednak ostatecznie największe znaczenie ma ilość kawałków pochodzących z jednej kartki.

Niszczarka to wbrew pozorom bardzo przydatna rzecz znajdująca się w biurze. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o porządek, ale przede wszystkim bardzo ważnym elementem jest ochrona danych. Wiele firm ma cenne dokumenty, które zawierają ważne informacje na temat działalności. Wiele dokumentów wymaga całkowitego zniszczenia, co wiąże się z poziomem bezpieczeństwa. Blokada bezpieczeństwa dezaktywuje urządzenie oraz zapobiega przypadkowemu uruchomieniu niszczarki. Dzięki temu podczas przypadkowego dotknięcia szczeliny wejściowej praca niszczarki zostaje zatrzymana.