Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

Wieczne tusze w drukarce atramentowej

Rewolucyjne rozwiązanie wiecznego tuszu, wprowadzone przez jednego z producentów drukarek, wprowadziło zamęt na rynku drukarek atramentowych. W większości producenci tych urządzeń zarabiali na półproduktach eksploatacyjnych, jak na przykład zapasowe pojemniki z tuszem czy papier drukarkowy. Rozwiązanie wiecznego tuszu to oczywiście warto podkreślić nazwa typowo reklamowa, dla przyciągnięcia klienta, lecz mająca wiele wspólnego z prawdą.

Czym są wieczne tusze w drukarkach atramentowych?

Są to specjalne pojemniki z tuszem. Występują w wersji tylko tusz czarny oraz tylko tusz trzy kolorowy lub oddzielnie każdy z kolorów: Czarny (Black), Żółty (Yellow), Czerwony (Magenta), Niebieski (Cyan). Różnica pomiędzy klasycznymi pojemnikami, czyli z angielskiego „cartridge”, polega na dodatkowym otworze, w górnej części pojemnika. Pozwala on na samodzielne uzupełnienie brakującego tuszu, za pomocą dedykowanej buteleczki z tuszem lub strzykawki. Wieczne tusze sprzedawane są razem z drukarką i warto zapytać o to sprzedawcę. Na rynku również pojawiły się pojemniki dla wielu innych producentów, więc warto poszukać, może drukarka atramentowa, która jest w planie zakupienia jej, będzie mieć taką możliwość.

Jakie drukarki atramentowe z wiecznym tuszem?

Aktualnie na rynku konsumenckim, dwóch producentów oferuje fabrycznie nowe drukarki z wiecznymi tuszami. Łatwo odszukać te urządzenia, bo mają to w swoim opisie. Wybrać należy taką drukarkę, która będzie drukować w miarę szybko i w wysokiej rozdzielczości. Taką, która nie będzie zajmować sporo miejsca i pobierać zbyt dużo prądu podczas czuwania. Jeśli będzie możliwość druku tylko w trybie czarnym to atut. Wydruki bez marginesów na formacie A4 również, świadczyć będą na korzyść. Warto pamiętać, że wszystkie drukarki atramentowe – www.drtusz.pl/drukarki-atramentowe-c-275.html wymagają, raz na jakiś czas o wydrukowanie kilku stron. Wszystko po to, by głowica w drukarce nie zasychała. Dzięki czemu utrzymamy sprawną drukarkę na długi okres.