Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

Jak wybrać odpowiedni model bindownicy?

Często nowi właściciele firm zastanawiają się jak wybrać odpowiedni sprzęt do biura. Problemem może się nawet okazać wybór bindownicy biurowej. Na rynku mamy wiele modeli, które sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych firmach.

Oprawa grzebieniowa

Pierwsza kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest oprawa grzebieniowa. „Oprawa grzebieniowa pozwoli połączyć grzbietem ryzę papieru, drutowa jest już przeznaczona do znacznie mniejszej ilości, 112-120 kartek. Oprawa grzebieniowa pozwala również na wymianę kartek w oprawionym już dokumencie. Oprawa drutowa, termiczna, paskowa to oprawy stałe”. Takie modele bindownic przeznaczone są głównie do małych biur, które nie potrzebują dużego nakładu pracy. Natomiast grzbiety w tej oprawie są bardzo uniwersalne, łatwo je otworzyć.

Oprawa drutowa

Nowoczesna i profesjonalna bindownica biurowa może mieć też oprawę drutową. Jest to oprawa stała i nie mamy możliwości późniejszej zmiany w dokumencie. Wyglądem przypominają bindownice grzebieniowe. Jednak przeznaczone są one głównie do większych firm i biur. Dużym plusem jest to, że urządzenie posiada regulator stopnia zaciskania grzbietu w zależności od rozmiaru. Grzbietami drutowymi można połączyć maksymalnie 115-120 kartek.