Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

HP 2130 Tusz – Jaki tusz wybrać do swojej drukarki?

Jeśli potrzebujesz tuszu do swojej drukarki HP 2130, to na pewno interesują Cię informacje na temat tego, który będzie dla Ciebie najlepszy. W tym artykule dowiesz się, jakie rodzaje są dostępne, jakie są ich zalety oraz jakie kryteria powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając tusz do swojej drukarki.

Rodzaje tuszu

HP 2130 Tusz

Dostępne na rynku tusze do drukarek HP 2130 można podzielić na trzy rodzaje: oryginalne, zamienniki oraz regenerowane. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady, które warto znać przed podjęciem decyzji o zakupie.

Oryginalne tusze HP 2130 z DrTusz są produkowane przez firmę HP i są dostępne w sklepach z elektroniką oraz na stronach internetowych. Ich największą zaletą jest fakt, że są w pełni kompatybilne z drukarkami HP 2130 i gwarantują najwyższą jakość wydruków. Niestety, są one również najdroższe ze wszystkich dostępnych opcji.

Zamienniki to tusze produkowane przez niezależne firmy, które oferują podobną jakość wydruków do oryginalnych tuszy HP 2130, ale w niższej cenie. Ich największą zaletą jest fakt, że są tańsze od oryginalnych tuszy, ale często wymagają więcej czasu na kalibrację drukarki.

Regenerowane tusze HP 2130 to tusze oryginalne, które zostały przepakowane i odnowione przez niezależne firmy. Mają one podobną jakość wydruków do oryginalnych tuszy, ale są zdecydowanie tańsze. Ich największą wadą jest fakt, że mogą czasem powodować problemy z drukarką, zwłaszcza jeśli nie są dobrze odnowione.

Kryteria wyboru

Podczas wyboru tuszu do drukarki HP 2130 warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rodzaj – oryginalny, zamiennik czy regenerowany – oraz na jego cenę. Trzeba również pamiętać o tym, że niektóre tusze mają większą pojemność niż inne, co oznacza, że dłużej posłużą Ci w drukowaniu.

Innym ważnym kryterium jest jakość wydruków. W przypadku tuszy oryginalnych i zamienników nie powinno być większych różnic, ale warto pamiętać o tym, że regenerowane tusze mogą powodować problemy z jakością wydruków.