Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

Jak wybrać środek do dezynfekcji rąk?

Codzienna higiena osobista, jest fundamentalną kwestią, w kontekście zachowania zdrowia. Bez dbania o czystość siebie, jak i swojego otoczenia, możemy narazić się na poważne choroby, czy schorzenia. Dowodem na poparcie tej tezy, może być aktualna sytuacja pandemiczna. Pandemia pokazała nam również, jak istotne jest dbanie o higienę dłoni. Pokazała, że dokładne mycie, a także dezynfekcja to podstawa w zachowaniu zdrowia. Jednak jeśli dezynfekować, to jakim płynem? Jak wybrać najlepszy środek do dezynfekcji.

Płyn do dezynfekcji – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Kupując płyn do odkażania dłoni trzeba zwrócić uwagę, na kilka niezwykle istotnych kwestii, takich jak np. stężenie procentowe płyny. Eksperci są bowiem zgodni, że skuteczny płyn, którego zadaniem jest likwidacja drobnoustrojów czy wirusów, musi mieć stężenie alkoholu na poziomie ok 60 – 70%. Ponadto, warto sprawdzić, jaki jest zakres działania danego produktu. Wiele razy w przekazach medialnych, można było słyszeć o przypadkach, gdzie firmy produkujące środki do dezynfekcji (znajdziesz na https://sklep.clovin.com.pl/srodki-do-dezynfekcji), próbowały sprzedać środek, o za dużym stężeniu, albo o niebezpiecznym dla ludzi składzie. Z tego powodu, należy być niezwykle wyczulonym, a zakup takiego środka do dezynfekcji, warto poprzedzić należytym reseachem. Pozwoli nam to nie tylko na uniknięcie nieuczciwych sprzedawców, ale i uniknięcie ryzyka szkód dla naszego zdrowia i życia. 

Czy warto kupić taki płyn do rąk?

Tak. Szczególnie w dzisiejszych czasach, warto zainwestować w dobrej jakości środek do dezynfekcji rąk, gdyż pozwala to na zachowanie higieny, nawet w sytuacjach gdy nie mam „pod ręką”, mydła i bieżącej wody. Należy jednak pamiętać, żeby zakup takiego środka do dezynfekcji był zakupem przemyślanym.