Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

Wybór najlepszej pieczątki dla firmy

Pieczątki firmowe cieszą się w ogromną popularnością. Są dużą wygodą (na przykład przy podpisywaniu różnego rodzaju dokumentów firmowych), a także pozwalają na zaoszczędzenie na wizytówkach.

Dlaczego warto posiadać pieczątkę?

Po pierwsze – w wielu pismach urzędowych znajduje się miejsce na pieczątkę. Choć teoretycznie nie ma prawnego obowiązku ich posiadania, brak wypełnienia tego pola zakłada konieczność składania oświadczenia o jej braku – co jest czasochłonną i zupełnie zbędną procedurą.

To również ogromne ułatwienie na przykład podczas podpisywania umów – wówczas nie ma konieczności ręcznego czy komputerowego wypełniania poszczególnych danych. Wystarczy obok podpisu postawić pieczątkę – i wszelkie niezbędne informacje znajdują się na papierze.

Firmowe pieczęcie mogą również stanowić budżetowe zastępstwo dla wszelkiego rodzaju ulotek reklamowych czy wizytówek. Podstemplowana, niewielka karteczka może być wręczona klientowi jako forma informacji o kontakcie do firmy.

Jak stworzyć idealny wzór pieczęci?

Należy pamiętać, że jej rozmiar ma duże znaczenie – gdyż odbicie musi mieścić się na przykład w wyznaczonych miejscach w papierach urzędowych. Dlatego też nie może być zbyt duża. Za mała z kolei – będzie nieczytelna. Idealnym wymiarem będzie taki, który bez problemu mieści się w dłoni i nie męczy nawet podczas wielokrotnego odciskania.

Wybierając czcionkę, należy mieć na względzie, że rozmiar całości nie jest duży, a przy niewielkim nawet ruchu dłoni w bok przy odbijaniu pieczątki – może się rozmazywać. Dlatego też poszczególne litery nie powinny być zanadto ozdobne, a także odpowiednio od siebie oddalone. To pozwala mieć pewność, że nawet w przypadku niepewnego ruchu lub stemplowania dokumentów w warunkach polowych – dane pozostaną w pełni czytelne. Z tego samego względu duże znaczenie ma wysoka jakość samego tuszu.

Duży wybór firmowych pieczątek dostępny w sklepie internetowym www.drtusz.pl