Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

Drukarka laserowa kolorowa – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Zakup pierwszego lepszego urządzenia drukującego mija się trochę z celem, jeśli ktoś chce być naprawdę zadowolony z jego działania i nie chce zmarnować swoich pieniędzy. Można kupić stosunkowo tanią drukarkę nawet w popularnym supermarkecie, ale wraz z wyczerpaniem się tuszu, przyjdzie właścicielowi wydać na zakup nowych niemałą kwotę – koszt zakupu tuszy może wynosić tyle co niemalże wartość samego urządzenia. Wówczas nie można mówić o żadnej oszczędności.

Drukarka laserowa kolorowa – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Decydując się na zakup drukarki laserowej kolorowej, należy mieć na uwadze kilka znaczących kwestii. Chodzi tutaj przede wszystkim o sprawdzenie paramentów takich jak szybkość i jakość wydruku, rozmiary urządzenia, koszty eksploatacyjne, tusze i kartridże oraz obciążenie drukarki. Bardzo istotne jest także to, w jakim celu jest kupowane urządzenie drukujące, a mianowicie jego przeznaczenie. Inny sprzęt polecany będzie do użytku domowego niż do pracy w biurze. Szybkość wydruku ma bardzo duże znaczenie, jeśli drukarka ma być mocno eksploatowana. Drukarka laserowa – https://www.drtusz.pl/drukarki-laserowe-kolorowe-c-535.html będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku drukowania wysokiej jakości tekstu i grafik. Rozmiary drukarki mają z kolei spore znaczenie, jeśli użytkownik boryka się z ograniczonym metrażem. Uwagę należy zwrócić także na ceny tuszów. W przypadku monochromatycznych drukarek laserowych koszt eksploatacji nie jest wysoki, a tonery są bardzo wydajne, dlatego też tusze nie zużywają się w błyskawicznym tempie. Należy także zwrócić uwagę na to, ile stron można wydrukować za jednym razem bez większego obciążenia urządzenia. Za bardziej wydajną drukarkę trzeba niestety zapłacić oczywiście znacznie więcej.

Co jeszcze ma znaczenie?

Jest jeszcze kilka parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania urządzenia drukującego. Chodzi tutaj o rozdzielczość drukarki, ilość obsługiwanych przez nią rodzajów papierów oraz o funkcję nazywaną duplex – dzięki niej możliwe jest drukowanie jednej kartki papieru po obu stronach i to w sposób całkowicie zautomatyzowany.