Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

Toner do drukarki Brother – rodzaje i jak zainstalować

W tym poście omówimy jakie rodzaje tonerów są dostępne dla drukarek Brother oraz jak zainstalować toner. Toner jest kluczową częścią każdej drukarki laserowej i ważne jest, aby zrozumieć jak działa i jak go konserwować. W ten sposób możesz w pełni wykorzystać możliwości swojej drukarki i uniknąć problemów takich jak zacięcia i niska jakość druku.

Jaki rodzaj tonera jest najlepszy dla Twojej drukarki Brother?

Istnieje wiele różnych opcji tonerów do drukarek Brother. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, ale wiedza o tym, który z nich najlepiej sprawdza się w przypadku Twoich potrzeb, może pomóc Ci uzyskać więcej ze swojej drukarki w dłuższej perspektywie. Oto główne rodzaje tonerów Brother i co mają do zaoferowania:

  • Czarny toner z pigmentem – Ten toner jest najlepszy dla obrazów, które wymagają wysokiego poziomu czerni i są używane w środowiskach druku wysokonakładowego. Główną zaletą tego typu tonera jest to, że może produkować ostre, czyste obrazy, które nie rozmazują się ani nie blakną.
  • Toner na bazie barwnika – Ten toner jest najlepszy dla codziennych potrzeb drukowania. Jest idealny do zdjęć i dokumentów o wysokim poziomie czerni. Główną zaletą tego typu tonera jest to, że jest niedrogi.
  • Toner o standardowej wydajności – Ten toner jest najlepszy do lekkich potrzeb związanych z drukowaniem. Jest idealny do drukowania okazjonalnego oraz do drukowania w domu. Główną zaletą tego typu tonera jest to, że jest on tańszy niż inne tonery.
tonery do drukarek Brother

Jak zainstalować toner Brother

Jeśli właśnie zakupiłeś drukarkę Brother, będziesz musiał zainstalować toner (https://www.drtusz.pl/tonery-brother-zamienniki-oryginalne-c-60400000003.html). Oto kroki, które należy wykonać, aby zainstalować toner Brother: Znajdź kasetę z tonerem wewnątrz pudełka. Zauważysz, że pudełko ma otwartą stronę, więc możesz łatwo uzyskać dostęp do kasety. Wnętrze pudełka będzie miało również instrukcje, jak zainstalować kasetę. Wyjmij kasetę z pudełka i usuń opakowanie ochronne. Upewnij się, że wkład jest skierowany we właściwą stronę. Jeśli wkład został zainstalowany nieprawidłowo, na ekranie pojawi się komunikat informujący o tym. Podnieś pokrywę drukarki Brother. Po podniesieniu pokrywy zauważysz, że nad wkładem znajduje się niebieski kawałek taśmy. Usuń niebieski kawałek taśmy z wkładu. Ustaw wkład w linii z drukarką Brother i naciśnij w dół, aż wkład zatrzaśnie się na swoim miejscu. Na koniec zamknij pokrywę drukarki Brother.