Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

Nowoczesne niszczarki do dokumentów

Niszczarka do dokumentów to urządzenie, które przyda się w każdej firmie, a także w domu. Pozwala sprawnie zniszczyć niepotrzebną dokumentację, jednocześnie niwelując ryzyko dostania się danych w niepowołane ręce. Czym cechują się nowoczesne niszczarki? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Niszczarka RODO

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych wprowadziło szereg nowych zmian, które mają na celu chronić wrażliwe dane. W związku z tym każda firma powinna przestrzegać zaleceń, tak aby nie płacić kary za pomijanie tych ważnych kwestii. Niszczarka pozwala działać zgodnie z RODO, gdyż sprawne pozbycie się dokumentacji wiąże się z całkowitym usunięciem ryzyka dostania się danych do osób trzecich. 

Niszczarka do dokumentów

Podczas doboru niszczarki do dokumentów zwróćmy uwagę na kilka kwestii:

  • Wielkość urządzenia – ten aspekt należy dopasować do tego, ile dokumentacji zamierzamy niszczyć. Inny rozmiar dobierzemy do małego biura, inny do większego przedsiębiorstwa.
  • Pojemnik na ścinki – funkcjonalny pojemnik daje wygodę, a jego wielkość wpłynie na fakt, jak często będziemy wymieniać pojemnik.
  • Silnik urządzenia – powinien odznaczać się energooszczędnością i zapewniać wydajność, tak abyśmy mogli zniszczyć nawet kilka dokumentów na raz. 
  • System zabezpieczeń – obejmować może ochronę przed zacinaniem, przegrzaniem silnika, czy system cofania dokumentów. 
  • Głośność niszczarki do dokumentów – to kluczowa kwestia, która nie powinna zakłócać naszej pracy.

Nowoczesne niszczarki do dokumentów z tego sklepu działają niezawodnie i sprawnie.