Ledax

Wszelkie akcesoria przydatne dla biur i gabinetów

Różnorodne funkcje cenówek

Żaden sklep nie mógłby prawidłowo funkcjonować bez odpowiedniego oznaczenia produktów z cenami. W tym celu zarówno w wielkich supermarketach, jak i w niewielkich osiedlowych sklepikach wykorzystywane są tzw. cenówk sklepowe. Jakie pełnią funkcję?

Różnorodne funkcje cenówek

Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje popularne cenówki sklepowe wykorzystywane są przede wszystkim w celach informacyjnych. Zgodnie z prawem każdy produkt w sklepie musi posiadać wyraźnie widoczną cenę. Właśnie w tym celu najczęściej wykorzystywane są cenówki. Jakie są inne zastosowanie popularnej cenówki? Jak można ją wykorzystać?

Warto jednak mieć na uwadze, że odpowiednio wykonane cenówki mogą pełnić znacznie większą ilość funkcji. Odpowiednio zaprojektowane i stworzone z wysokiej jakości materiału równie dobrze mogą one pełnić funkcję reklamową. Posiadając jaskrawe ubarwienie, czy też ciekawe kształty mogą one z łatwością przyciągnąć wzrok każdego klienta w sklepie.

Cenówki typu premium

Oprócz najpopularniejszej funkcji informacyjnej oraz funkcji reklamowej odpowiednio wykonane cenówki sklepowe mogą również doskonale sprawdzić się jako element dekoracyjny. W takim wypadku powinny być one wykonane z najwyższej jakości materiałów. Może to być między innymi sztywny karton czy też papier czerpany lub makulaturowy.

Cenówki sklepowe wykonane z wysokiej jakości materiału takiego jak karton czy też papier czerpany lub makulaturowy sprawdzą się doskonale w przypadku produktów typu premium. Tego typu etykiety wraz z ceną stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale również podkreślają ekskluzywne charakter towaru